امروز شنبه  ۱۶ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۹/۱۲- ۱۸:۴۷

حضور هیات ایرانی در اجلاس تغییر آب و هوایی مادرید 2019

آقای حسن قشقاوی که ریاست هیات ایرانی را در این اجلاس بر عهده داشت، در حاشیه این اجلاس گفتگوی‌های کوتاهی با آقای بوررل رئیس عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و خانم مارگاریتا روبلس وزیر دفاع و سرپرست وزارت امور خارجه اسپانیا داشت.

حضور هیات ایرانی در اجلاس تغییر آب و هوایی مادرید 

 

   بیست و پنجمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد موسوم به COP25 که از تاریخ 2 لغایت 13 دسامبر 2019 برگزار می‌شود، صبح امروز با حضور هزاران تن از فعالان محیط زیستی، اعم از نهادهای دولتی و غیر دولتی، در مادرید گشایش یافت.

 در آغاز این اجلاس آقای پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا و آقای گوترش دبیرکل سازمان ملل، پیرامون خطرات بی توجهی جهانی به تخریب محیط زیست و مشکلات و پیامدهای منفی ناشی از تغییرات آب و هوایی سخن گفته و از شرکت کنندگان در این اجلاس خواستند تا با همکاری یکدیگر همه تلاش خود در جهت کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و گازهای گلخانه ای بکار گرفته تا قبل از هر پیامد ناگوار جهانی، برای مقابله با پدیده گرم شدن زمین و اثرات منفی ناشی از تغییرات اقلیمی چاره اندیشی نمایند.

 شایان ذکر است، ریاست هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران را، آقای قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا برعهده داشت.  وی در حاشیه این اجلاس گفتگوی‌های کوتاهی با آقای بوررل رئیس عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و خانم  مارگاریتا روبلس وزیر دفاع و سرپرست وزارت امور خارجه اسپانیا داشت.

قشقاوی در پایان مراسم افتتاحیه، در یک گفتگوی تلویزیونی، مواضع محیط زیستی جمهوری اسلامی ایران را تبیین نمود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما